Kurzy

Kurz vás provede celým konceptem terapie, která se věnuje tématu „Myofunkční porucha“.
Toto téma se zabývá nerovnováhou ve svalovém tonu v oblasti obličeje. Týká se především svalů jazyka a rtů, kdy jazyk většinou neleží na správném místě (nesprávná klidová poloha jazyka), tedy ne na horním patře za horními řezáky, nýbrž např. na spodině dutiny ústní.
Další možností jeho nesprávné polohy, kterou je tlačení na zuby, může být ovlivňován růst čelistí. V neposlední řadě může být jazyk polohován interdentálně, tedy mezizubně. Ústa jsou často otevřená a dolní ret je částečně ztluštělý nebo vytočený ven.
Tato problematika je systematicky rozpracovaná do tři sešitů.

Autorka MFT Anita Kittel se zabývá tématem „myofunkčních poruch“ od roku 1982. Upravila americký přístup a vyvinula vlastní koncept terapie pro školní děti, dospívající a dospělé. Dále vydala knihu, příručku, bloky s cvičebními postupy, stejně tak jako i ortodontický slovník pro terapeuty. O tomto tématu také již 30 let úspěšně přednáší. V posledních letech vzrostla poptávka po konceptu terapie pro mladší děti. Tak v letech 2010-2013 vyvinula Nina Oster ve spolupráci s Anitou Kittel koncept „MFT 4-8 sTArs“ (Myofunkční terapie pro děti ve věku 4-8 let se speciální terapií artikulace s/š). Nina Oster do něj dokázala vnést mnoho zkušeností a příběhů z každodenního života se svými oběma dětmi, díky čemuž jsou témata jednotlivých lekcí záživná a blízká každodennímu životu.

Během kurzu budete s tímto novým konceptem podrobně seznámeni, budete mít možnost si vše vyzkoušet a naučit se s ním pracovat a následně ho aplikovat.

Na kurz se můžete přihlásit zde: https://www.mftstars.cz/kurzy/

Zobrazen jediný výsledek

Nákupní košík
Přejít nahoru